Сторінка медичного працівника

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ


"ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ"


Шановні батьки!

Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.

Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись 
наступних правил:

– не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;

– вчити  дитину користуватися дверним вічком;

– не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;

– вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;

– забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;

– забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;

– не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;

– запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;

– не дозволяти дражнити тварин;

– не дозволам вмикати електроприлади за відсутності дорослих;

– не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;

– не дозволяти визирати у відчинене вікно;

– вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;

 

Де і навіщо шукати вітаміни


Про кожний ВІТАМІН написано силу-силенну книг. У такій ситуації звичайній людині важко зрозуміти, як «працюють» вітаміни в організмі, для чого потрібен кожний вітамін. Мабуть, саме тому вітаміни й досі лишаються «попелюшками» харчового раціону. Однак ситуація поступово змінюється. Отже, цікаві факти про деякі вітаміни.

  

ВІТАМІН Рослинні продукти Тваринні продукти
А Морква, апельсин, мандарин, лимон Печінка тріски, сир (особливо тверді сорти типу пармезан), вершкове масло, яйця
В2 Лисички, цільнозерновий хліб, проростки пшениці, брокколі Телячі мізки, печінка, сир, яєчний жовток, сир твердий
В5 Арахіс, брокколі, рис, бобові Курчата, печінка, м'ясні субпродукти
В6 Волоські горіхи, банани, зелений салат, проростки пшениці Лосось, устриці, молоко, яйця, м'ясо
В9 (фолієва кислота) Горіхи. Боби, зелений салат, банани, апельсини Яйця, м'ясні субпродукти
С Апельсин, обліпиха, чорна смородина, ківі, спаржа, суниця Яйця, м'ясні субпродукти
D Апельсин, обліпиха, чорна смородина, ківі, спаржа, суниця Молоко, печінка тріски, жирна риба
Е Оливкова олія, мигдаль, фенхель, шпинат Молоко, печінка тріски, жирна риба
РР (нікотинова кислота) Білі гриби Зайчатина, індичка
Н (біотин) У тому або іншому вигляді міститься усюди Найбільше у яловичій печінці і яєчному жовтку

 

 

Імунізація проти поліомієліту

 

  

         Наказ №407/201 від 01.10.2015 Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації Бориспільської центральної районної лікарні «Про ситуацію з поліомієлітом та підготовку до турів додаткової імунізації проти поліомієліту».doc

 

Необхідно знати!!!

 Епідемічний паралітичний поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання людини, яке при тяжких формах перебігу характеризується ураженням спинногомозку з розвитком паралічу та парезу кінцівок і тулуба. Збудником є вірус поліомієліту. Джерелом інфекції є інфіковані хворі або безсимптомно перехворівши люди.

Хворі створюють особливу небезпеку для оточуючих в останні дні інкубації та в перші дні хвороби, коли вірус розмножується в носоглотці і виділяється в повітря.Для захворювань поліомієлітом характерні 2 механізми передачі збудника: крапельний та фекально-оральний. У перші дні захворювання чи носійства віруса реалізується крапельний механізм передачі. Катаральні явища в верхніх дихальних шляхах, пов'язані з ними експіраторні акти сприяють поширенню віруса в повітрі та зараженню оточуючих. Проте, основну роль в епідемічному процесі грає фекально-оральний механізм передачі.

Зараження найчастіше відбувається при попаданні віруса в рот людини через забруднені руки, їжу та воду.

Віруси поліомієліту є стійкими до чинників природного середовища. В каналізаційних водах і фекаліях вони зберігають свою життєздатність протягомкількох місяців. Під час нагрівання за температури 50-55 градусів протягом 30 хв. вірус гине, кип'ятіння знешкоджує його протягом кількох секунд.

Найбільш важливим засобом профіла ктики поліомієліту є щеплення дитячого населення. Вакцинальна програма щодо поліомієліту забезпечила швидке зниження захворюваності у всьому світі. Для України, в т. ч. Київської області актуальною є проблема з поліомієлітом.

Для України, в т. ч. Київської області актуальною є проблема з поліомієлітом. Ми мали статус країни, вільної від поліомієліту завдяки успішній роботі по вакцинації дітей.

З 2008 року, в зв'язку з дефіцитом вакцин проти поліомієліту, відсоток щеплень з 95% знизився до 45%. а в поточному періоді 2015 р. - до 25,9%. Низьке охоплення вакцинацією проти поліомієліту протягом останніх 7-8 років, низький імунний прошарок населення, міграція населення, в т. ч. внутрішньо-переміщених осіб, військовий конфлікт привели до виникнення спалаху поліомієліту в Україні.

Ситуація, що виникла, безпосередньо загрожує національній безпеці держави.

Згідно даних Департаменту громадського здоров'я МОЗ України передбачається проведення трьох турів додаткової імунізації проти поліомієліту з використанням живої оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

 I тур Діти віком до 6 років  
 II тур
Діти віком до 6 років  
 III тур
Діти віком до 6 років Діти віком від 6 до 10 років

Додаткова імунізація планується здійснюватися всім, дітям даних вікових груп незалежно від вакцинального статусу дитини.

Обов'язковим є оформлення батьками ф 063-2/о «Інформована згода та оцінка стану здоров'я особи або дитини одним із батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики».

 

 

Профілактичні щеплення

 

 

 

      Лист Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України, від 29.09.2014 №1/9-500/№04.01.16/28103 «Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення».doc

Ще в 1919 році був підписаний документ про обов'язкове проведення пофілактичних щеплень дітям.

З тих пір профілактична вакцинація стала в нашій країні одним із важливих факторів збереження здоров»я підростаючих поколінь, боротьби з дитячою захворюваністю.

Завдяки проведенню профілактичних щеплень знижені і майже повністю ліквідовані деякі інфекційні захворювання.

Введення профілактичних вакцин не викликає захворювання, виробляє захисні антитіла, так створюється активний штучний імунітет. Зазвичайно він буває стійким, але для підтримки більшість щеплень періодично повторюють.

 

  

 

 

Вакцинація в країні обов'язкова і проводиться планово!!!

Першу профілактичну прививку БЦЖ  дитина отримує в пологовому будинку на 5-7 день життя. Далі в суворо визначеному порядку ідуть прививки проти поліомеліта, введення комплексної вакцинації проти трьох інфекцій: коклюша, дифтерії, стовбняка, потім кору,епідпаротиту.  Дитина прививається весь період життя до 18 років.

Узаконено, що всі діти яким передбачена вакцинація проходять медичні огляди. При цьому враховується, як дитина переносить щеплення, вживання лікарських препаратів, перенесені захворювання.

Профілактична імунізація велике благо і ми прагнемо робити так, щоб вона слугувала на користь кожній дитині,  захищала її від хвороб.

Не залякуйте дитину уколами!!!!!!

 

 

ДИФТЕРІЯ

      Захворювання викликається дифтерійною паличкою Лефлера. Дифтерією частіше всього хворіють діти у віці від 1 до 5 років, але можуть захворіти новонароджені і діти більш старшого віку. Зараження дифтерією відбувається від хворого повітряно-капельним шляхом, при тісному контакті з ним через предмети побуту (ложка,чашка, білизна , іграшки і т.д.)  

       Вхідними воротами інфекції є слизова оболонка ротової порожнини, носа та дихальних шляхів. Інкубаційний період 2-10 днів. В залежності  від ураженого органу розрізняють дифтерію носа, ротової порожнини, гортані, рідше очей, полових органів і ще рідше дифтерію пупка і шкіри.

Дифтерія носа. Частіше всього зустрічається у грудних дітей. Як звично спостерігаються гнійні виділення з домішками крові, дитина сопе, погано їсть.

Своєчасно не виявлена дифтерія носа може розповсюдитись на ротову порожнину і гортань.

Дифтерія ротової порожнини. Хвороба починається з поганого самопочуття, підвищення температури, головного болю, втратою аппетиту. Через декілька годин з»являється біль у горлі, спостерігаються набряки, почервоніння, потім утворюються невеликі сіруваті нальоти.

Відмічається збільшення і хворобливість підчелюсних і ньобних лімфатичних вузлів. Нальоти щільно сидять на основі.

Лікування - протидифтерійною сироваткою.

Профілактика - активна імунація всім дітям з 5-6 місяців.

 

 

 

 

 

Яких лікарів необхідно пройти перед дитячим садком?

 

 

 

 

       У дошкільному закладі вам дадуть зразок "Медичної  картки дитини» форма №112. У цьому документі накопичуватимуться зведення про стан здоров'я маляти з року в рік, до тих пір, поки він не досягне шести  років.

       Окрім паспортних даних, в цій карті проставлені зведення про стан здоров'я дитяти до справжньої диспансеризації, про перенесені захворювання, алергічні реакції, про проведені профілактичні щеплення і так далі.

 

 

Сама диспансеризація передбачає огляд:

хірурга - для виявлення можливих дефектів розвитку, що вимагають хірургічної корекції;

ортопеда - який зможе виявити різні зміни постави, початкові стадії викривлення хребта, плоскостопість і т.д.;

ендокринолога - який зможе відзначити особливості ендокринної системи дитяти;

окуліста - він повинен визначити гостроту зору, а також необхідність його корекції;

отоларинголога - який розповість вам про особливості будови носоглотки маляти, про можливу схильність до захворювань вуха, горла і носа і дасть рекомендації по їх профілактиці; 

дерматолога - який оцінить стан шкіри дитяти. Це особливо поважно для дітей з алергічними захворюваннями; крім того, деякі зміни шкіри, що приймаються батьками і навіть лікарками за так званий діатез, можуть бути проявами корости або грибковими поразками шкіри, які необхідно лікувати; особливе завдання стоїть перед психологом: на підставі скрупульозного обговорення з батьками і поведінки дитяти він повинен дати рекомендації по його індивідуальній підготовці до входження в дитячий колектив;

стоматолога - який перевірить стан ротової порожнини, надасть відповідну консультацію про стан зубів дитини;

фтізіатра - який який дасть заключення за результатами МАНТУ;

Окрім того дівчаток має оглянути лікар - гінеколог.

Педіатр - після огляду дитяти, призначає додаткові обстеження: загальний аналіз крові, аналіз сечі, дослідження калу на гельмінти.  В результаті аналізу всіх даних про стан здоров'я дитяти педіатром дається заключення, визначається група здоров'я маляти і група по фізкультурі, дається медико-педагогічний висновок про його готовність знаходитися в дитячому колективі.

Що необхідно зробити батькам дітей, які закінчили дошкільний заклад

Діти старших груп  відвідують дошкільний заклад по 31 травня.

При вибутті дитини з дитячого садочка батьки повинні розрахуватись за перебування дитини в закладі згідно квитанції, виданої  бухгалтерією управління освіти інауки.

Для оримання медичної картки у старшої медсестри дошкільного закладу, необхідно пред»явити довідку про проплату по квитанції, яку видає бухгалтер управління освіти і науки.

Після отримання медичної картки формою №26 батьки з дітьми проходять дообстеження у медичних спеціалістів в дитячій поліклініці.

Форма №26 додається до документів, які подаються до школи.

 

Харчування дітей

                           Норми харчування Загрузить>>>